Retina azonosításnál az élő szem detektálása természetszerűleg nem merül fel, habár itt is alkalmazható lenne az iriszhez hasonló pupilla összeszűkülés-ellenőrzés.
Az irisz azonosításhoz hasonlóan ez is a személy közreműködését igényli. A retinajellemzők állandó jellemzők, habár a korral, betegséggel kissé változik, mely az FRR érték rosszabbodásával jár. Elfogadottsága gyenge. Ismétlési igénye alacsony, mert eleve ismétlő.
Az iriszhez hasonlóan nincs olyan szakirodalma, tudományos háttere, 100 éves gyakorlata, mint az ujjnak. A véredény vizsgálatán alapuló eljárás újabban megjelent más testrészek azonosításában (ld. véredény), mely rendkívüli perspektívát mutat.
A tévhit, - hogy a retina és irisz vizsgálat során alkalmazott lézer árt a szemnek - sokat ártott mindkét azonosítási módszer elfogadhatóságának. A lézer tévhit valószínűleg a hollywoodi filkészítőktől származik, akik a látvány kedvéért piros fényt mutattak. A tényleg alkalmazott infra fény a nem látható tartományban van. Lézer fényt egyik eljárás sem használ! (Mint ahogy a riasztóberendezések sem...)