Optikai, kapacitív és termikus olvasók impostor/genuine score hisztogramjainak összehasonlítása
Optikai, kapacitív és termikus olvasók FAR/FRR görbéi
Optikai, kapacitív és termikus olvasók ROC görbéi
Impostor/Genuine hisztogramok, FAR-T, FRR-T és ROC grafikonok
(A méréseket a Biometric System Laboratoy, University of Bologna végezte 2006-ban)
4 gyártó ujjnyomat azonosító algoritmusának teszteredményeit mutatja ez a lap. (A képvétel azonos ujjnyomolvasóval történt, az azonosítási háttér is ugyanazzal az olvasóval készült.)
A tesztet elvégezték háromféle ujjnyomolvasóval (egy optikai, egy kapacitív és egy termikus elven működővel). A legjobb eredményt a gyártók optikai olvasóval érték el. (Figyelem! Az erdemények relatív helyezést jelentenek: pl. egy ötödik helyezett más típusú olvasóval mégha abszolút értékben rosszabb (romló) eredményt is produkált, mégis feljebb kerülhetett az eredménylistán, ha a versenytársak még rosszabbak eredményt produkáltak. Például a legjobb eredményt elérő gyártó más típusú olvasóval a középmezőny tetejére csúszott le. Ld. később.)
Ezen az oldalon az optikai olvasós eredményeket lehet összehasonlítani.
Van köztük az élmezőnyt képviselő. és a mezőny végén levő megoldás.
A következő három lapon azt mutatjuk majd meg, hogy egy-egy azonosító algoritmus jellemzői (score, FAR/FRR ROC hogyan változik az ujjnyomatolvasó típusától (optikai, kapacitív, termikus). Mindhárom olvasó képe 256 szürkeárnyalatos (8 bit), a kapacitív kivételével 500 dpi-sek (a kapacitív 250 dpi)
A teszt 2006-ban készült több, mint 40 résztvevővel. Legalább a 40%-uk Anomymous (from Academia or Industry) volt, mert nem akarták publikálni az eredményeiket (nehogy csalódást okozzanak vevőiknek?)